O NAS

 

Nasz zespół składa się z inżynierów, programistów, klimatologów i inwestorów skupionych na zmianach klimatycznych.

Projektujemy czystą przyszłość.

Założyciele Oraquel oprócz zamiłowania do inżynierii i nowych technologii są także sportowcami oraz miłośnikami przyrody. Na własnej skórze doświadczyli skutków zmian klimatycznych. Zszokowani cofaniem się lodowców zdecydowali, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby uporać się ze zmianami klimatycznymi. Zakładając firmę Oraquel, wyruszyli w podróż w kierunku rozwiązania, które umożliwiłoby każdemu podjęcie działań klimatycznych. Razem z inżynierami i programistami włożyli wiele wysiłku w prace nad technologią wychwytywania dwutlenku węgla bezpośrednio z powietrza. W rezultacie w 2023 roku powstała firma Oraquel.

Wszelkie technologie poprawiające klimat są w dzisiejszych czasach niezwykle ważne, nasza firma to kolejny zespół specjalistów na drodze do osiągnięcia w przyszłości zerowej emisji.

Nasza podróż.

Chcemy aby nasz wpływ na klimat miał skalę giga i chcemy zainspirować wszystkich, aby do nas dołączyli.

Wyzwanie jakie jest przed nami.

Nasza misja jest jasna: chronić naszą planetę. Globalne ocieplenie należy ograniczyć do 1,5°C. Aby zmaksymalizować nasze szanse na osiągnięcie tego celu, świat musi osiągnąć zerową emisję do 2050 roku.

Jesteście ciekawi, jak tego dokonamy?

Redukcja emisji jest absolutnym priorytetem w tym dążeniu – wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Aby jednak naprawdę umożliwić osiągnięcie globalnego zera, potrzebujemy również rozwiązań w zakresie usuwania dwutlenku węgla, takich jak bezpośrednie wychwytywanie, aby zneutralizować nasze nieuniknione i historyczne emisje. Aby powstrzymać globalne ocieplenie, musimy do 2100 roku usunąć z powietrza miliardy ton CO2. Dlatego rozpoczęliśmy drogę do wdrożenia naszej technologii. 

Odwiedź nas:

© 2024 Oraquel. All Rights Reserved